Barselona: 32 idėjos, ką veikti. II dalis

Barselona: 32 idėjos, ką veikti. II dalisBooking.com

Barselona – judri, pulsuojanti, žavinga ir atsipūtusi Katalonijos regiono sostinė (Ispanija). Ką čia veikti – ras kiekvienas. Apie tai, kaip nusigauti iš Barselonos oro uosto į centrą, kur apsistoti ir kita praktinė informacija bei pirmos 14 idėjų – aprašyta pirmoje dalyje. O žemiau dar krūva idėjų smagiai kelionei į Barseloną. 

Barselona: 32 idėjos ką pamatyti ir ką veikti (tęsinys)

15. Pasidairyti po alternatyvų El Raval kvartalą

El Raval, įsikūręs priešingoje La Rambla gatvės pusėje nei El Gótico kvartalas, yra vienas iš alternatyvesnių Barselonos rajonėlių. Nors jis ir nevisada garsėja gerais atsiliepimais, užsukti vis vien įdomu. Čia daugiausia įsikūrę kitataučių parduotuvės, restoranai ir barai. Paprastai tai nebrangios kebabinės, taip pat kavinės, kuriose galima parūkyti vandens pypkę. El Raval kvartalas kiek pašepęs, o dauguma jo gatvelių siauros ir tamsios. Tačiau jose galima rasti visai neprastų grafiti darbų, užsukti į alternatyvias parduotuvėles ar šiaip paklaidžioti. Taip pat apžiūrėti riebųjį Ravalio katinuką – El Gato de BoteroNaktimis šiame kvartale reikėtų būti šiek tiek budresniais (negąsdinu, tik sakau…). 

Barcelona El Raval
Ravalio katinukas

16. Pašmirinėti po buvusį žvejų kvartalą La Barceloneta

La Barceloneta iki 18 a. vidurio buvo neapgyvendinta. Vėliau čia atsirado žvejų kvartalas. O šiandien tai pats mažiausias Barselonos rajonėlis. Tačiau nors ir mažiausias, nereiškia, kad prasčiausias. Mes jame pragyvenom 8 mėnesius. Gal todėl tai vienas mūsų mėgstamiausių kvartalų. Barseloneta įsikūrusi prie pat jūros ir vos 10 minučių pėsčiomis nuo senamiesčio. Balkonuose ar tiesiog per langus išdžiaustyti ir vėjyje besiplaikstantys skalbiniai – Barselonetos skiriamasis ženklas.

Barcelona La Barceloneta
Barselonetos kvartalo gatvė

17. Padykinėti Barselonos paplūdimyje

Kelionė į Barseloną yra neatsiejama nuo nuvykimo į paplūdimį. Ypač kai šis randasi faktiškai miesto centre. Ir, kaip miesto paplūdimys, yra tikrai neblogas. Tiesa, vasarą kimšte užkimštas ir nugultas vos ne aukštais. Dieną čia vyksta prekyba mojito kokteliukais (dažniausiai siaubingai prastais), šaltu alumi, margaspalviais patiesalais. Netinginiauja ir masažuotojos, klykaudamos „massage, massage“. Gyvenimas Barselonos paplūdimyje vasarą verda ir naktimis. Jis tuštėti pradeda tik prieš patekant saulei. O tada, už valandėles kitos, į jį vėl traukia visi, kurie yra pasiilgę maudynių.

Barselona paplūdimys
Barselonos paplūdimys
Barselonos paplūdimys
Prekyba paplūdimyje
Barcelona Beach
Gal mojito?

18. Pasivažinėti riedlente palei jūrą

Barselona – dviratininkams ir riedlentininkams draugiškas miestas. Daug dviračių takų, kuriais mielai laksto ir longboardininkai (tie, kurie važinėja su ilga riedlente – longboard’u). Patys smagiausi tokiems pasivažinėjimas skirti takai driekiasi palei Barselonos paplūdimį. Tačiau ir daugelyje kitų miesto vietų galima smagiai pasivažinėti. Tiek riedlenčių, kiek Barselonoje, neteko matyti niekur kitur. Vietiniams tai ne tik pramoga, bet ir susisiekimo priemonė. Savas riedlentes mes irgi „lamdėm“ čia. O dar nebandžiusiems – puiki proga tą padaryti. Mokytis, žinoma, smagiau naktį, kai mažiau žmonių. Išsinuomoti ilgąją riedlentę galima specialiose longboard’ų parduotuvėse – nuomos punktuose ir kartais ten, kur nuomoja dviračius. Pvz, štai čia

Barcelona
Barselona – riedlentininkų miestas

19. Apsilankyti Museu Picasso

Pikaso muziejus (Museu Picasso) turbūt yra „būtina pamatyti“ objektas besidomintiems metu. Tiems, kas menu domisi mažiau, bet lyg ir norėtų ikišti nosį į šį muziejų, turėtų „užtaikyti“ būti Barselonoje arba pirmą mėnesio sekmadienį, arba bet kurio ketvirtadienio vakarą. Tuo metu apsilankymas muziejuje yra nemokamas (bet eilė ilga). Daugiau informacijos apie Pikaso muziejų yra čia

20. Pamatyti Barselonos Triumfo arką

Barcelonos Triumfo arka (Arco de Triunfo de Barcelona) buvo pastatyta 1888 m. Barselonoje vykusios pasaulinės mugės proga. Šiandien tai dar viena populiari miesto vieta, kur renkasi tiek turistai, tiek vietiniai. 

Barselona Triumfo arka
Triumfo arka

21. Atsikvėpti Parc de la Ciutadella

Prie Triumfo arkos driekiasi Parc de la Ciutadella parkas. Jo pakraštyje veikia zoologijos sodas, o centre telkšo nedidelis tvekinukas. Tačiau pagrindinis traukos punktas, ypač karštomis vasaros dienomis, yra didžiulis Neptūno fontanas arba pievelės pavėsyje. Parc de la Ciutadella – puiki vieta piknikui arba atokvėpiui. 

Barcelona Parc de la Ciutadella
Parc de la Ciutadella

22. Apžiūrėti Kristupo Kolumbo paminklą

Kristupas Kolumbas – garsus ispanų jūrininkas, plaukęs į Artimuosius Rytus, bet netyčia nuplaukęs į Ameriką ir… besipuikuojantis ant aukštos kolonos Barselonoje, La Rambla gatvės gale. Žymiojo keliautojo statula čia užkelta tos pačios 1888 m. Pasaulio mugės proga (kuomet ir Triumfo arka pastatyta buvo). Kolonos viršuje, 60 m aukštyje, yra nedidelė apžvalgos aikštelė, į kurią už 4,20 € (arba be akcijos už 6 €) kelia liftas. 

23. Nueiti į Port Vell prieplauką. Stebėti iš jos skuodžiančius prekeivius

Nuo Kolumbo paminklo Barselonetos link veda ilga pakrantės promenada (Moll de Bosch i Alsina ir Moll del Dipòsit). Čia pat ir Port Vell – centrinė Barselonos prieplauka. Joje galima pažioplinėti į jachtas arba nueiti į akvariumą (jei reikia ir į prekybos centrą). Tačiau linksmiausia stebėti gatvės prekeivių ir policininkų žaidimą. Prekybininkai ant savo paklodžių dailiai išdėlioja batus, rankines, akinius nuo saulės, magnetukus ir t.t. Policijos mašina stovi netoliese. Kol policininkai neina pardavėjų link, tol vyksta prekyba ir tas policijos automobilis tipo „nesiskaito“. Kai pareigūnai išlipa iš mašinos ir iš lėėėtoooo pajuda prekeivių link, šie stveria savo paklodes ir skuodžia slėptis. Nebijo jie tų policininkų, bet turbūt toks neoficialus susitarimas: policininkai leidžia prekeiviams užsiimti savo reikalais, bet šie vis vien privalo nuo jų bėgti. 

Barselona Port Vell
Port Vell
Barselona
Prekeiviai

24. Nukeliauti į Parc Güell

Parc Güell – tai kaip trys viename: parkas, miesto apžvalgos aikštelė ir Antoni Gaudí šedevrai. Norint geriau apžiūrėti tuos dailius, torto papuošimus primenančius, Gaudí namukus teks susimokėti 7,50 €. O visa kita už dyką. Verta nuvykti.

Barselona
Parc Güell

25. Pasigrožėti Barselona nuo Tibidado kalvos

Dar viena puiki apžvalgos aikštelė – Tibidado kalva ir ant jos stovinčios bažnyčios terasa. Norintys už kelis eurus (rodos 3) gali pakilti į bažnyčios bokštą. Apsilankyti pačioje bažnyčioje nekainuoja nieko. Ant tos pačios Tibidado kalvos įsikūręs ir pramogų parkas. 

Barselona
Tibidado bažnyčia
Barcelona Tibidado
Panorama nuo Tibidado kalvos

26. Nuvykti į Búnquers del Carmel

Carmel bunkeriai (Búnquers del Carmel), mano manymu, yra viena geriausių Barselonos apžvalgos aikštelių. Piešlėktuvinės gynybos bunkeriai buvo įrengti ant Turó de la Rovira kalvos Ispanijos pilietinio karo metu (1938 m.). Ši vieta buvo pasirinkta neatsitiktinai, kadangi nuo kalno matosi visa Barselona. Vėliau bunkeriuose stovėjusios patrankos buvo išgabentos, o visa kita palikta likimo valiai. Šiandien čia renkasi tiek vietiniai, tiek keliautojai. Kas su alumis, kas su foto aparatais, kas su tuo ir tuo 🙂  

Barselona bunkeriai
Carmel bunkeriai

27. Apžiūrėti Plaça de España ir buvusią bulių kautynių areną

Didžiulė Ispanijos aikštė (Plaça de España) buvo įrengta 1929 m. EXPO parodos proga. Šalia jos jau nuo 1900 m. stovėjo bulių kautynių arena, talpinusi apie 15 000 žiūrovų. Katalonijoje uždraudus bulių kautynes, arena buvo paversta prekybos centru Las Arenas (juk sakiau, kad apsipirkinėti yra vienas mėgstamiausių ispanų ir katalonų užsiėmimų).

Barselona
Las Arenas prekybos centras

28. Stebėti šviesos ir muzikos šou prie Fuente Mágica de Montjuic

Magiškasis Barselonos fontanas Fuente Mágica de Montjuic labiausiai garsėja šviesos ir muzikos pasirodymais. Sutemus čia susirenka daugybė žmonių, norinčių pamatyti įspūdingą šou. Vandens ir šviesų šokį lydi kartais klasikinė, kartais roko, kartais filmų garso takelių muzika. Tikrai verta nuvykti bent vieną vakarą. Kuriomis dienomis ir kurią valandą vyksta šou pasižiūrėti galima čia.

Barselona fontanas
Magiškasis fontanas

29. Pasigrožėti miestu nuo Palau Nacional

Nuo magiškojo fontano galima pakilti aukštyn prie Palau Nacional. Pastate įsikūręs Nacionalinis muziejus. O priešais jį dideli laiptai tinkami prisėsti ir pailsinti kojas. Be to, nuo čia galima paganyti akis į magiškąjį fontaną, Ispanijos aikštę ir į dalį Barselonos. 

Barselona
Vaizdas nuo Palau National

30. Užsukti į Poble Espanyol

Turint šiek tiek daugiau laiko ir pirmą kartą lankantis Ispanijoje – Poble Espanyol būtų visai nebloga idėja. Tai kažkas panašaus į mūsų Rumšiškes, nedidelis ispaniškas etnografijos muziejus. Jis buvo pastatytas 1929 m. EXPO parodos proga. Muziejus sulaukė tokio pasisekimo, kad buvo nuspręsta jį čia palikti visam laikui ir laikyti atidarytą 365 dienas per metus. Daugiau informacijos apie Poble Espanyol yra čia.

31. Pavaikščioti po Olimpinį stadioną Estadi Olímpic

Tie, kas prijaučia Olimpinėms žaidynėms, gali užsukti į Olimpinį stadioną (Estadi Olímpic). Juolab, kad apsilankymas čia yra nemokamas. Barselonos Olimpinės žaidynės vyko 1992 m. vasarą. Tik primenu, kad tuomet Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo bronzos medalius 🙂 Daugiau informacijos apie apsilankymą Olimpiniame stadione čia

32. Apsilankyti FC Barcelona klubo stadione Camp Nou

Futbolas yra ta sporto šaka, dėl kurios ispanai kraustosi iš proto. Mūsų (dar neįgyvendinta) svajonė nueiti į FC Barselona klubo varžybas klubo namų stadione Camp Nou. Be abejo, čia galima apsilankyti ir be rungtynių, tačiau tai atseis išdidžius 25 €. Daugiau informacijos apie apsilankymą yra čia

Barselona
Camp Nou

Štai tiek idėjų. Ir visa tai tik dalelė to, ką galima veikti Barselonoje. Kartais pagalvoju, kad padaryti ir pamatyti dar norim tiek daug, kad beveik apsimokėtų šiame mieste apsigyventi ir vėl 🙂

Susiję įrašai

Komentarai