Chiang Mai – kaip atvykti, kur apsistoti, ką veikti Šiaurės Tailande

Chiang Mai – kaip atvykti, kur apsistoti, ką veikti Šiaurės Tailande

Kalnuotas Šiaurės Tailandas, o ypač Chiang Mai (Čiangmajus) keliautojus vilioja aktyviomis pramogomis ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Žygiai pėsčiomis arba dviračiais, plaukimai kanojomis arba baidarėmis, raftingas, išvykos keturračiais arba bugiais, dramblių stovyklos ir tigrų parkas, bungee jumping, zipline, kartingai, dažasvydis, maisto gaminimo arba bokso kursai – kiekvienas keliautojas čia ras, kas jam patinka. O ekstremalių nuotykių mėgėjų laukia adrenalino antplūdis. Todėl nieko keisto, kad kelionėje po Tailandą, Čiangmajuje šiek tiek ilgiau užsibuvom ir mes.

Chiang Mai: ką čia galima veikti?

Tą geriausiai atspindi nuotrauka. Lankstinukų su įvairiausiomis ekskursijomis ir atrakcijomis yra begalės. Sunku apsispręsti, dar sunkiau išsirinkti gerą organizatorių. Kainos, deja, šiek tiek „kandžiojasi“. Mažiau nei už 1000 THB (25 €) nelabai ką rasi, nebent maisto gaminimo kursus arba savarankišką šventyklų bei krioklių lankymą. Pabandau glaustai aprašyti bent dalį iš siūlomų veiklų. Kainos orientacinės – iš vartytų lankstinukų (2016 m.) ir/arba interneto.

Aktyvios pramogos

 • Žygiai pėsčiomis arba dviračiais. Vienos arba kelių dienų trukmės. Įvairūs maršrutai. Kaina nuo 1000 THB (25 €).

 • Žygiai baidarėmis, kanojomis. Įvairios trukmės – nuo pusdienio lengvo pasiirstymo iki kelių dienų ekstremalių turų.

 • Raftingas. Rekomenduoju lietinguoju sezonu. Kitu atveju gali tekti nusivilti. Yra plaukimų vykdomų visus metus, tačiau vis tiek pirmiausia reikėtų pasidomėti apie vandens lygį. Raftingas 50 cm gylyje gali būti ne toks jau įspūdingas, net jei ir plaukiama pasauliniu mastu garsia atkarpa.

 • Zipline (leidimasis lynu). Skirtinguose nuotykių parkuose, su skirtingu platformų skaičiumi ir aukščiu, lynų ilgiu ir t.t. Kaina nuo 2000 THB (50 €).

 • Bungee Jumping. Vienas iš ekstremaliausių nuotykių Chiang Mai. Aukštis – 50 m, kaina – nuo 2000 THB (50 €), t. y. iš pakankamai žemai už pakankamai daug pinigų 🙂

 • Keturračių žygiai. Pradedantiesiems siūlomi keli maršrutai palei Doi Suthep Pui nacionalinį parką. Nuostabus kraštovaizdis! Važiavimas nėra sudėtingas: truputį asfaltuota gatve, truputį off-road. Kaina 4 val/40 km – 2900 THB (72 €) vairuotojui, 2000 THB (50 €) keleiviui.

 • Off-road pasivažinėjimai. Išvykos įvairaus galingumo motociklais, keturračiais ir bugiais į džiungles. Tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, tiek vairuotojams su teisėmis ir patirtimi.

Kitos pramogos

 • Tailandietiško maisto gaminimo kursai. Paprastai trunka vieną dieną, bet galimas ir keleto dienų variantas. Mokomasi gaminti tailandietiškų patiekalų – pas visus virėjus jie daugiau mažiau tie patys. Renkantis mokyklą verta atsižvelgti į jos vietą. Kai kurios jų įsikūrę vaizdingame kraštovaizdyje arba netoli nuo Chiang Mai esančiose fermose. Kaina prasideda nuo 800 – 1000 THB (20 – 25 €) už dieną.

 • Tailando bokso varžybos ir kursai. Jei pietų Tailando turistiniuose regionuose stebėti Muay Thai varžybas kainuoja apie 2000 THB (50 €), tai Chiang Mai tą patį padaryti galima už 400 THB (10 €). Norintiems patiems išbandyti Muay Thai boksą siūlomi trumpi įvadiniai kursai (sesijo kaina – nuo 350 THB) arba kelias savaites trunkančios stovyklos (nuo 3500 THB).

 • Tiger Kingdom. Čia galima pažaisti su tigrais, juos paglostyti, pasifotografuoti. 10 minučių su tigru kainuoja nuo 500 THB (12,50 €) iki 1300 (32,50 €) – priklausomai nuo tigro (didelis, mažas, naujagimis ir t.t.). Daugiau informacijos čia.

 • Įvairios išvykos į dramblių parkus arba stovyklas. Jei nori iš tikro pažinti dramblius (P.S. jojimas yra dramblio kankinimas) – atidžiai rinkis stovyklą. Daug gerų atsiliepimų susilaukia Elephant Nature Park. Dienos išvykos į šią dramblių stovyklą kaina yra 2500 THB (60 €),  dviejų – 5800 THB (145 €). Neretai kaina atspindi prižiūrėtojų elgesį su drambliais ir tai, kokios patirties tu įgysi stovykloje. Kaip mums patiko Elephant Nature Park stovykloje, gali pasiskaityti čia.

Reziumė

Sąrašą dar būtų galima tęsti ir testi. Išbandyti viską, ką siūlo Chiang Mai regionas yra beveik neįmanoma. Pritruks arba laiko, arba pinigų, arba (kas labiausiai tikėtina) ir to, ir to. Kai kurie organizatoriai siūlo kombinuotus turus. Pvz. keturračiai, raftingas, zipline, drambliai. Tačiau aš tokių išvykų nerekomenduoju. Taip, įtraukta daug skirtingų įdomių atrakcijų, tačiau kiekvienai iš jų skirta labai mažai laiko. Tik užsėdai ant keturračio ir nespėjai nei rato apsukti, jau lipk į valtį. Nuplaukei 100 metrų upe, jau kabarokis į medį, kabinkis ant lyno ir čiuožk. Ir galiausiai šok ant dramblio, kuris nuneš iki autobusiuko, vežančio atgal į viešbutį. Mano patarimas: jei daryti, tai rimtai. Vienam užsiėmimui skirti bent dieną. Tada ir įspūdžiai daug stipresni bus. Bet kuriuo atveju, tik atvykus į Chiang Mai, rekomenduoju bent pusdienį skirti lankstinukų vartymui, papildomos informacijos paieškai internete arba apsikeitimui su kitais keliautojais. O tada jau pirmyn stačia galva į nuotykius!

Informacija apie Chiang Mai

Atvykimas į Chiang Mai

Dauguma keliautojų į Chiang Mai atvyksta naktiniu traukiniu iš Bankoko arba Ajutajos. Kelionė iš Bankoko trunka apie 12-14 valandų. Tačiau neprailgsta. Traukinio sėdynės naktį tampa išties patogiomis lovomis. Miegoti apatinėje lovoje kainuoja brangiau nei viršutinėje. Tačiau apačioje yra langas, o ir pati žemutinė lova yra gerokai platesnė. Informaciją apie išvykimo laikus ir kainas galima rasti čia. Bilietus reikėtų nusipirkti pora dienų prieš išvykimą. Traukinyje yra restoranas. Meniu kainos prasideda nuo 170 THB (4,25 €). Paprastai tai yra dvi sriubos, pagrindinis patiekalas ir vaisiai (vienas bananas…). Gėrimus reikia užsisakinėti papildomai. Todėl daug pigiau būtų maistu pasirūpinti iš anksto.

Į Chiang Mai taip pat galima vykti ir autobusu, ir lėktuvu. Nors antras būdas yra pats greičiausias, dauguma keliautojų vis tiek renkasi traukinį. Tai tarsi privaloma kelionės po Tailandą dalis – važiuoti naktiniu traukiniu. Be to, šiuo atveju atkrenta nakvynės viešbutyje išlaidos.

Nakvynė Chiang Mai

Viešbučių, hostelių ir svečių namų Chiang Mai yra labai daug. Itin paprastą kambarį galima gauti už 250 THB (6,25 €). Nakvynės vietą išsirinkti ir užsisakyti galite čia. Geriausia apsistoti senamiestyje – iš čia visi keliautojai, užsisakę bet kurį turą, paimami nemokamai. Čia verda ir visas miesto gyvenimas, randasi svarbiausios šventyklos, taip pat restoranai, modernios jaukios kavinukės, skalbyklos, motorolerių nuomos punktai ir t.t.

Susiję įrašai

Komentarai