Didžiausias Tailando Buda ir Wat Muang šventykla

Didžiausias Tailando Buda ir Wat Muang šventykla

Didžiausias Tailando Buda yra 92 m aukščio ir 63 m pločio. Tai didžiausia statula šalyje ir 9-toji pasaulyje. Wat Muang šventykla nuo Ajutajos (Ayutthaya) nutolusi vos apie 40 km. Todėl nedvejodami susiruošiam aplankyti šios milžiniškos Budos statulos.

Pakeliui į Wat Muang šventyklą

Ajutajoje sėdam į mikriuką, važiuojantį į Ang Thong. Po 20 minučių jau norim išlipti, mūsų manymu, Ang Thong stotyje. Vairuotojas ir kiti keleiviai įnirtingai purto galvas ir rodo, kad uždarytume duris. Bet mes juk nepasakėm, kur važiuojam! Kad vykstam į Ang Thong žinojo tik vienas vaikinukas, kuris kartu su mumis įlipo Ajutatoje. Tačiau jo autobusiuke jau nebebuvo. Panašu, kad būtent jis visiems pranešė, kur šie du Farang’ai (taip Tailande vadiname užsieniečiai) važiuoja. Liekam sėdėti mikriuke ir išlipam ten, kur vairuotojas liepia. „Wat Muang“ – sakom garsiai atvykę į Ang Thong. Visi vietiniai pirštu rodo į sekantį mikriuką. Dar kelios minutės važiavimo, ir vairuotojas mus išleidžia ant pagrindinio kelio.

Nuo čia jau iš tolo matosi milžiniška Budos statula. Iki jos gal tik kokie 500 m pėsčiomis. Nespėjam nei poros žingsnių žengti, kai prie mūsų sustoja mašina ir vietinė moteris kviečia lipti vidun: „Pamatėm jus einančius, o taip karšta. Sėskit, pavešim“. Įlipam. Vyriškis visu galingumo įjungia oro kondicionierių, kad bent kiek atvėstume. Po minutės šeimyna išleidžia mus prie Wat Muang šventyklos ir patys nuvažiuoja savo keliais. Panašu, kad jiems nebuvo pakeliui su mumis.

Didžiausias Tailando Buda ir Wat Muang šventykla

Šventykloje esam vieninteliai lankytojai „iš užsienio“. Vakariečiai, ko gero, čia retai teužklysta. Eiti prie Budos reikia basomis. Balto marmuro plytelės gerokai kaitina padus. Visi sparčiai juda nuo vieno šešėlio iki kito. Atsistoję prie Budos rankos, pasijaučiam nykštukais – net gi mažasis statulos pirštelis didesnis už mus. Jį palietus lydės sėkmė.

Be Didžiojo Budos Wat Muang šventykloje yra daugybė kitų statulų, simbolizuojančių budistų rojų ir pragarą. Pastarąjį vaizduojančias figūras galima pastatyti ir kankinimų muziejuje. Įtariu, kad Europoje į tokio tipo ekspozicijas įleidžiami būtų tik asmenys, sulaukę 16-18 metų. Tačiau Tailande jos yra mokomojo pobūdžio. Ypač Pretos – t. y. demonai arba dar kitaip vadinamos „alkanos dvasios“, į kuriuos po mirties pavirs tie, kas negerbė savo tėvų. Pretų statulos turėtų būti visiškai nuogos, tačiau vienuoliai dėl vaikų jas truputį aprengė 🙂 Ne mažiau nei figūrų ekspozicija įspūdinga ir veidrodžių šukelėmis išpuošta šventyklos krištolo salė.

Wat Muang
Taip budistai įsivaizduoja pragarą

Wat Muang

Po geros valandos praleistos Wat Muang šventykloje keliaujam atgal. Šįkart spėjam nueiti net porą šimtų metrų ir nufotografuoti Budą iš tolo. Tada prie mūsų vėl sustoja mašina ir vietinė šeimyna moja lipti vidun. „Kur keliaujat?“ – klausia besišypsanti moteriškė. Papasakojam, kad esam apsistoję Ajutajoje ir važiuojam į Ang Thong autobusų stotį. Esu tikra, kad ir šiai šeimynai mūsų tikslas nebuvo pakeliui. Tačiau, jie ne tik nuvežė mus į Ang Thong, bet dar ir po buteliuką vandens davė. Apstulbinti tokio vietinių draugiškumo dėkojam: „Korp-kun-kaa“. Stotyje, vos spėję atsisveikinti su šeimyna, mes iškart įsodinami į mikriuką, važiuojantį į Ajutają. Čia vietinė mergina, pasitelkus interneto pagalbą, nedrąsiai vieną po kito uždavinėja mums klausimus: „Iš kur jūs? Ar patinka? Kur keliaujat?“ ir t.t. Kadangi jos anglų kalbos žinios panašios į mūsų tajų kalbos žinias – atsakinėjam rodydami Google Translator parašytą tekstą. Perskaityti gi nemokam… Mūsų bendravimą nutraukia vairuotojas, sakydamas, kad jau atvykom į Ajutają.

Reziumė

Aplankyti Wat Muang šventyklą tikrai verta. Milžiniška Budos statula išties įspūdinga, nesvarbu, ar žiūrint iš toli, ar stovint prie jos mažojo piršto… Įdomu apžiūrėti ir skulptūrų ekspoziciją. Be to, teko sutikti tiek daug nuoširdžių žmonių. Čia Tailandas, ko gero, yra pats draugiškiausias. Gal tai todėl, kad čia dar nedaug keliautojų iš Vakarų. O gal tai Didžiausio Tailando Budos įtaka?

Didžiausias Tailando Buda ir Wat Muang: truputis informacijos

Atvykimas

Itin paprastas. Iš Ajutajos į Ang Thong važiuoja mikriukai. Atstumas apie 40 km, kaina žmogui 30 THB (0,75 €). Ang Thong autobusų stotyje persėsti į kitą mikriuką, važiuojantį pro „Wat Muang“. Atstumas apie 8 km, kaina – 20 THB (0,5 €). Autobusiukas išleis tave ant pagrindinio kelio. Buda matosi jau iš tolo. Iki įėjimo į Wat Muang šventykla – apie 500 m.

Šventyklos lankymas

Galioja tos pačios taisyklės kaip lankant bet kurią kitą Azijos (ir ne tik) šventyklą: uždengti pečiai ir keliai. Nedėvėti kepurės. Einant į šventyklos vidų nusiauti batus. Lankymas nemokamas. Fotografuojantis su Buda, negalima stovėti nugara į statulą.

Susiję įrašai

Komentarai