Koh Phayam sala – tušti Pietų Tailando paplūdimiai

Koh Phayam sala – tušti Pietų Tailando paplūdimiai

Ar dar įmanoma šiais laikais Pietų Tailande rasti tuščių balto smėlio paplūdimių, apaugusių žaliomis palmių giraitėmis? Be milijono gultų ir skėčių nuo saulės? Su nameliais tiesiai ant jūros kranto ir dar už prieinamą kainą? Atsakymas – taip! Ne, tai ne keliautojų sekamos pasakos. Tai Koh Phayam sala. Aplankėm ir įsitikinom patys. Pasirodo Tailandas dar nėra 100% turistinis.

Koh Phayam sala randasi Pietų Tailande. Ji nedidelė, tik 10 km ilgio ir vos 5 km pločio. Joje gyvena truputį daugiau nei 1000 žmonių. Čia, neskaitant poros matytų traktorių, nėra mašinų. Pagrindinė ir vienintelė susisiekimo priemonė yra motoroleris. Jį galima išsinuomoti prieplaukoje arba viešbutyje. Ir jo puikiai užtenka apvažiuoti visą salą, kurioje tėra vos pora kelių. Dienomis Koh Phayam paprastai nėra elektros. Generatorius įjungiamas tik temstat. Romantika!

Iš Ranong į Koh Phayam plaukiam senu, parūdijusiu keltu. Užtrunkam apie porą valandų, įskaitant trumpą sustojimą vidury vandenyno tam, kad atiduoti priplaukusiai valčiai kelias paletes alaus. Dar kelios minutės ir jau išlipam Koh Phayam prieplaukoje. Apsistojam PP Land Beach Eco Resort, rytinėje salos dalyje. Iš kiekvieno namelio atsiveria vaizdas į jūrą. Terasoje stovi nedidelis staliukas, dvi kėdės ir, kas svarbiausia, kabo hamakas. Puiki vieta sekančioms trim dienom. Rytais saloje paplūdimio ruoželis labai siauras. Tačiau po pietų – pavakare, vandeniu atslūgus, visu gražumu pasirodo balto smėlio paplūdimiai. Jais kaip pašėlę laksto krabai. Tačiau smagiam vakariniam pasivaikščiojimui jie netrukdo. Pavakarieniaujam vietiniam restorane prieplaukoje ir tamsoje keliaujam atgal.

Koh Phayam sala
Mūsų namelis tiesiai ant jūros kranto

Koh Phayam sala: diena ant motorolerio

Kitą dieną už 200 THB (5 €) išsinuomojam motorolerį ir išmaišom visą salą. Pirmiausiai aplankom Ao Khao Kwai (Buffalo Bay) paplūdimį salos šiaurėje. Ryte – potvynis, todėl smėlio ruoželis itin siauras. Nukeliam maudynes vėlesniam laikui. Tada užvažiuojam į apžvalgos aikštelę. Čia įsikūręs baras. Taip pat galima nusipirkti itin gražių ir kokybiškų rankų darbo papuošalų (įdomesnių nei suvenyrų parduotuvėse). Išgeriam šviežiai spaustų apelsinų sulčių ir važiuojam toliau į dar vieną apžvalgos aikštelę salos pietuose. Čia esančioje poilsiavietėje stovi keletas namelių, iš kurių atsiveria nuostabi panorama.

 

Koh Phayam sala

Koh Phayam sala

Koh Phayam sala

Galiausiai nusileidžiam į Aow Yai paplūdimį, prie kurio įsikūrę daugiausia vasarnamių ir restoranėlių. Vakarop vanduo jau atslūgęs. Kiek tik akys mato – balto smėlio paplūdimys, prie jo glaudžiasi žalios palmių giraitės. Vanduo – kaip arbata. Žmonių beveik nėra, tik pora vietinių tetulyčių kažką čirškina restorane. Visas paplūdimys priklauso mums. Saulei nusileidus keliaujam atgal. Kadangi mūsų viešbučio restorane kainos gana didelės, vakariene pasirūpinam patys. Terasoje sukertam didžiulį ananasą ir be galo skanią, ant grotelių keptą vištieną su aštriu ir saldžiarūgščiu padažu.

Koh Phayam sala: tinginių rojus

Trečią dieną praleidžiam terasoje. Tai ideali vieta tinginiavimui arba blogo rašymui 🙂 O ir jūra vos 10 metrų nuo namelio slenksčio. Vakare susiruošiam į trumpą kultūrinį turą. Aplankom prie netoliese įsikūrusio vienuolyno esančią Budos statulą ir mažą Wat Koh Phayam šventyklą – salos simbolį.

Koh Phayam sala
O taip visai smagu blog’inti

„Skrydis“ atgal į žemyną

Atgal į žemyną plaukiam su speed boat. Ką ten plaukiam – skriejam. Jei kelte beveik visą kelionę pramiegojom, tai motorinėje valtyje apie tai net minčių nebuvo. Laikomės stipriai įsitvėrę, kad nuo suolelio nenulėkti ir kaimynų kartu nenusinešti. Uf! Praeina vos 35 minutės, ir mes pasišiaušusiais plaukais bei nuo laikymosi nutirpusiomis rankomis jau išlipam Ranong prieplaukoje.

Koh Phayam sala: atvykimas, nakvynė ir kita informacija

Atvykimas

Ranong miesto prieplaukos Koh Phayam sala pasiekiama dviem būdais: paprastu keltu arba motorine vatimi. Senas, gerokai apšepęs keltas plaukia 2 valandas. Kaina – 200 THB (5 €). Greita motorinė valtis už 350 THB (8,75 €) tą patį atstumą įveikia per pusvalandį. Keltas plaukia du kartus per dieną: ryte ir apie pietus. Motorinė valtis – dažniau, apie 6-7 kartus per dieną. Laikas keičiasi priklausomai nuo sezono, todėl geriausia vietoje pasitikslinti išvykimo laikus. Išankstinė rezervacija ne sezono metu nereikalinga. Tereikia atvykus į prieplauką nusipirkti bilietą. Išlipus Koh Phayam salos prieplaukoje laukia motorolerių taksi vairuotojai ir keletas motorolerių nuomos punktų. Mašinų saloje nėra. Motorolerio kaina parai – nuo 200 THB (5 €). Benzinas pardavinėjamas faktiškai ant kiekvieno kampo. Vieno maždaug litro talpos butelio kaina – 35-40 THB (0,75-1 €).

Nakvynė

Dauguma viešbučių randasi vakarinėje salos dalyje, prie plačiausio ir gražiausio paplūdimio. Iš viso Koh Phayam yra gal tik apie 30 nakvynės vietų, dauguma jų išties nebrangios ir tiesiai ant jūros kranto. Paprastų nedidelių medinių namelių kainos prasideda nuo 7 € už naktį. Dalis jų turi elektrą tik pora valandų vakare. Taip pat yra keletas prašmatnesnių viešbučių. Nakvynę būtų geriau užsisakyti iš anksto, nei su taksi važiuoti iš vienos vietos į kitą ir rinktis tik atvykus. Tiesiog susitaupo bereikalinga taksi kaina. Namelį Koh Phayam saloje gali užsisakyti čia.

Kita informacija apie Koh Phayam salą

Saloje nėra bankomatų. Reikia iš anksto pasirūpinti grynaisiais pinigais. Elektra daugumoje nakvynės vietų įjungiama apie 18 val. ir išjungiama apie 23 val. Internetas – priklausomai nuo viešbučio, vienur yra, kitur – ne. Bet kuriuo atveju, greito interneto tikėtis nederėtų. Mobilusis 3G internetas veikė gerai. Restoranai ir parduotuvės užsidaro apie 21 val. Nepasirūpinus vakariene anksčiau – gali tekti pabadauti 🙂 Kišeninė lempa vakarais kartais gali būti labai geras dalykas, ypač jei į viešbutį einama pėsčiomis.

Susiję įrašai

Komentarai