Savaitė Chiang Mai: drambliai, boksas ir 3D menas

Savaitė Chiang Mai: drambliai, boksas ir 3D menas

Šiaurės Tailande esantis Chiang Mai (Čiangmajus) – antras pagal dydį šalies miestas po Bankoko. Jei sostinė turi apie 10 milijonų gyventojų, tai Chiang Mai jų tėra viso labo vos 150 tūkstančių. Tai labiausiai lankoma vietovė Tailando Šiaurėje. Nieko keisto, nes veiklos ir aktyvių pramogų čia tikrai netrūksta. Savaitė Chiang Mai yra optimalus (tačiau vis dar per trumpas) laiko tarpas, norint nuveikti ką nors smagaus. Taigi, mes čia praleidom daugiau kaip savaitę laiko ir išbandėm keletą iš gausybės siūlomų atrakcijų. Bet apie viską iš pradžių.

Šiaurės Tailandas. Savaitė Chiang Mai mieste 

Kelionė traukiniu į Chiang Mai

Kelionė naktiniu traukiniu iš Ayutthaya į Chiang Mai trunka maždaug 11 valandų. Apie 20:00 val. įlipam į vėluojantį traukinį. Čia mūsų laukia paklotos lovos. Dalis keleivių jau knarkia. Kadangi Ayutthaya maistu pasirūpinti nespėjom, pirmiausiai einam į restoraną. Nepigu. Bet valgyti tai norisi… 170 THB (4,25 €) už meniu su dviem sriubom, ryžiais su vištiena ir bananu. Pasisotinę patogiai įsitaisom lovoj. Ji tokia didelė, kad dviem užtenka vienos. Gaila, kad bilietų tokiu principu neparduoda. Kurį laiką dar spoksom per langą į retas pakelės šviesas, kol galiausiai užmiegam. Nubundam dar saulei tekant. Įsimintinas saulėtekis pro traukinio langą drybsant lovoje. Tačiau ilgai drybsoti netenka. Traukinio palydovas nedrąsiai praskleidžia užuolaidą ir ragina keltis. Akimirksniu lova paverčiama sėdynėmis. Dar pusvalandis kelio ir jau atvykstam į Chiang Mai.

Stotyje tik išlipus, apipuola taksistai. „50 THB, 50 THB, visiems kaina vienoda“ – aiškina mums vienas po kito vairuotojai. 50 THB (1,25 €) už 2,5 km iki senamiesčio yra daug. Kiti keliautojai per daug nesuka galvos, ir raudonų taksi dėka stotis greitai ištuštėja. Mes einam pėsčiomis iki didesnės (ne daugiau kaip pora šimtų metrų) – čia taksi kaina nukrenta iki 30 THB (0,75 €). Po 5 minučių pusryčiaujam nedidelėje senamiesčio kavinukėje. Viešbutį susirandam vietoje, pigių nakvynės vietų pasirinkimas didžiulis. Prisirenkam krūvą lankstinukų su siūlomais įvairiausiais turais, žygiais, ekstremaliomis atrakcijos ir t.t. Likusį pusdienį kuičiamės tarp jų ir bandom išsirinkti. Vakare keliaujam žiūrėti bokso.

Savaitė Chiang Mai: ką veikti?

Muay Thai – tailandietiškas boksas

Tailandas garsėja boksu. Todėl aplankyti šią šalį ir nenueiti į bokso varžybas būtų nei šis, nei tas. Chiang Mai yra keletas stadionų, kuriuose vos ne kas vakarą vyksta vietinės reikšmės rungtynės. Mes išsirenkam prie Night Bazaar esantį ringą (truputį už senamiesčio ribų). Bilietus nusiperkam tą patį vakarą prie stadiono. „Stadionas“ – čia ne visai tai, ką mes įsivaizduojam. Tai panašiau į nedidelę palapinę su ringu centre ir aplink jį sustatytomis plastmasinėmis kėdėmis. Bilieto kaina 400 – 600 THB (10 – 15 €), priklausomai nuo vietos. Tiesą sakant, tokioje nedidelėje arenoje, nėra skirtumo, kur sėdėti. Todėl pilnai užtenka bilieto už 400 THB. Mes sėdim 3-čioje eilėje iš 6 :).

Muay Thai kova prasideda Tailando himnu. Toliau visą laiką skamba muzika, o boksininkai kiekvieną kovą pradeda ritualiniu šokiu Ram Muay. Jo metu už suteiktą galimybę kautis ringe dėkojama mokytojams, tėvams, dievams. Pirmiausiai susikauna mergaitės, gal kokių 12 metų amžiaus. Vėliau, jau nebesuprantam, čia vaikinai boksuojasi ar vis dar merginos. Pagal išvaizdą ir kovos būdą galvojam, kad du jauni vaikinai… Bet kadangi teisėja yra moteris, nusprendžiam, kad tai visgi merginos. Po to prasideda vyrų varžybos. Čia jau rimčiau: daugiau kovos, daugiau veiksmo, daugiau emocijų.

Muay Thai rungtynės
Muay Thai rungtynės

Chiang Mai senamiestis

Kitą dieną praleidžiam mieste. Be žemėlapio, neieškodami konkrečių objektų, lėtai vaikštom po visas iš eilės gatveles. Orientuotis nesunku. Senamiestis yra kvadrato formos, iš visų keturių pusių apsuptas upės. Stebim ramų vietinių gyvenimą. Nors turistų Chiang Mai yra daugybė, sutinkam tik keletą. Kiti tikriausiai dalyvauja turuose. Teigiamai nustebina, kad čia randam daugiau knygynų ir menininkų parduotuvėlių negu suvenyrų parduotuvių. Nėra ir triukšmingų barų, kuriuose pagyvenę užsieniečiai laiką leidžia su jaunutėmis Tailando merginomis. Vietoj jų – nedidelės jaukios kavinukės, pardavinėjančios tikrą (ne tą tipo nescafe iš pakelio) kavą. Neveltui Chiang Mai yra Tailando kultūros sostinė. Iš visų pakelėje matytų šventyklų užsukam tik į Wat Chedi Luang Worawihan. Gražiausias joje – 1441 m. statytas Chedi. Šventykla taip pat turėtų būti įdomi besidomintiems budizmu. Kiekvieną dieną 9-18 val. čia galima pasikalbėti su vienuoliais ir užduoti visus rūpimus klausimus.

Wat Chedi Luang šventykla
Wat Chedi Luang šventykla

Išvyka keturračiais

Chiang Mai apylinkės siūlo puikias sąlygas išvykoms keturračiais – tiek važiuojantiems pirmą kartą, tiek patyrusiems vairuotojams. Šiam nuotykiui neatsispiriam ir mes. Po ilgų svarstymų išsirenkam 4 valandų trukmės turą, kurio metu įveiksim 45 km. Išvykos dieną šokam ant keturračio ir nekantraujam: važiuojam, važiuojam! Iškart pasakau, kad nekantrauti tą dieną teko dar ne kartą ir viskas vyko nevisai taip, kaip tikėjomės. Daugiau apie mūsų išvyką keturračiais gali paskaityti čia.

Chiang Mai: išvyka keturračiais

Wat Phrathai Doi Suthep šventykla

Jei prie 35 laipsnių dar lakstėm po džiungles, tai prie 40 laipsnių karščio Chiang Mai poreikis per daug judėti greitai išgaravo. Todėl vienai dienai išsinuomavom motorolerį (250 THB – 6,25 €) ir savarankiškai apvažiavom apylinkes. Šiandien aplankėm šventyklą Wat Phrathai Doi Suphet ir Grand Canyon (Didįjį Kanjoną).

15 km nuo Chiang Mai nutolusi šventykla kartu yra ir pati gražiausia apžvalgos aikštelė apylinkėse. Vingiuotu vaizdingu keliu visą laiką kylam aukštyn. Trumpam sustojam pirmoje apžvalgos aikštelėje, vėliau – prie Wat Pha Lat šventyklos. Į Wat Phrathai Doi Suthep šventyklą taip pat galima važiuoti su Songthaew (raudonu surenkamuoju taksi), kiek mačiau, oficiali kaina yra apie 80 THB (2 €) žmogui į vieną pusę. Įėjimas į šventyklą užsieniečiams mokamas: 30 THB (0,75 €). Kadangi šventyklų Azijoje jau prisižiūrėjom iki soties, tiesiu taikymu einam į apžvalgos aikštelę. Atsiveria įspūdinga Chiang Mai panorama. Tada dar apsukam ratą aplink šventyklą. Nuostabu, čia dar ir restoranas turistams atidarytas… Šventykloje?! Apsisukam ir einam atgal prie motorolerio. Važiavimą toliau vingiuojančiu keliu būtų galima tęsti dar bent kelias valandas, tačiau šiandien itin karšta ir mes labiausiai norim maudytis. Todėl maunam tiesiai į Didįjį Kanjoną.

Chiang Mai panorama
Chiang Mai panorama

Grand Canyon – Didysis Kanjonas

Maudynių vieta netoli Chiang Mai. Išsigelbėjimas karštą dieną. Nors vandens temperatūra yra apie 30 laipsnių, po važiavimo motoreleriu prie 40 karščio, tai suteikia daugiau laimės negu galima įsivaizduoti 🙂 Grand Canyon yra du maudynių punktai. Pirmasis – ramus paplūdimys, kur galima tiesiog paplaukioti ar pagulėti vandenyje ant didelio rato. Įėjimas kainuoja 50 THB (1,25 €). Padangą – ratą gauni vietoje nemokamai. Antrasis sustojimas, 100-150 metrų toliau, yra gerokai judresnė vieta. Populiari dėl gražaus vaizdo, plaustų ant vandens ir šokinėjimo nuo uolų. Kaina – taip pat 50 THB. Įsinešti savo gėrimus draudžiama, įeinant tikrinamos kuprinės. Tačiau čia veikia kavinė ir parodžius bilietą taikoma nuolaida. Abu punktai veikia nuo 9 iki 18 val. Atvykti taip pat galima su taksi iš Chiang Mai.

Grand Canyon - Didysis Kanjonas, netoli Chiang Mai
Grand Canyon – Didysis Kanjonas, netoli Chiang Mai

Saturday ir Sunday Walking Streets – naktiniai savaitgalio turgūs Chiang Mai

Pats geriausias užsiėmimas savaitgalio vakarais. Saturday Walking Street (Šeštadienio pasivaikščiojimo gatvė), kaip jau pats pavadinimas sako, atgyja šeštadienio vakarą. Visoje gatvėje nuo sutemų iki vidurnakčio šurmuliuoja turgus. Suvenyrai, rankinės, piniginės, rūbai, avalynė, medžio dirbiniai, papuošalai ir „kičas“ – viskas, ko širdis geidžia. Badauti čia taip pat neteks. Visame turguje ir gatvėje palei upę pristatyta kioskelių, pardavinėjančių vaisius, sultis, sriubas, sušius, ant grotelių keptą mėsą, žuvį ir jūros gėrybes, tailandietišką maistą, desertus ir t.t. O kas svarbiausia – pigu! Apsirengti – pigu, apsivalgyti – irgi pigu. O akis paganyti išvis nieko nekainuoja.

Sunday Walking Street (Sekmadienio pasivaikščiojimo gatvė) – pats didžiausias ir įdomiausias miesto turgus. Pardavėjai jam ruoštis pradeda jau apie pietus, o vakare prasideda visas veiksmas. Panašiai kaip ir Saturday Walking Street – ideali vieta apsipirkti, prisivalgyti ir pasidairyti.

Sunday Walking Street turgus

Sunday Walking Street turgus

Sunday Walking Street turgus

Art In Paradise – 3D meno muziejus

Lankantis Chiang Mai įdomu nueiti į Art In Paradise – 3D arba iliuzijų muziejų (panašus muziejus jau veikia ir Vilniuje). Bilietas kainuoja 400 THB (10 €), apsilankyti jame tikrai verta. Tobula sienų tapyba sukuria įspūdingą 3D efektą. Akimirksniu atsiduri trimatėje erdvėje. Vienoje salėje stengiesi nenugarmėti į prarają nuo suklypusio tilto, kitoje – nepakliūti krokodilui į nasrus, trečioje – plauki gondola Venecijos kanalais, ketvirtoje – ant skraidančio kilimo skrieji per Egiptą… Kol galiausiai atsiduri ant „National Geographic“ žurnalo viršelio 🙂 Per du aukštus įsikūręs muziejus suskirstytas į zonas: €opos, Azijos, povandeninio pasaulio, laukinės gamtos, modernaus meno ir t.t. Iš esmės muziejus skirtas fotografavimuisi. Tereikia į pagalbą pasitelkti vaizduotę arba sekti prie paveikslų esančius nurodymus: pozuotojas stovi ten, o fotografas – ten. Daugybė linksmų nuotraukų garantuota. Einant į Art in Paradise muziejų geriausia dėvėti šlepetes, nes prie kai kurių paveikslų pozuoti galima tik basomis.

Art in Paradise 3D meno muziejus

Art in Paradise 3D meno muziejus

Art in Paradise 3D meno muziejus

Dramblių stovykla

Ko jau ko, bet galimybių pamatyti dramblius Chiang Mai tikrai netrūksta. Apylinkėse randasi daugybė dramblių stovyklų. Išsirinkti išties gerą – nėra lengva. Kadangi mes esame prieš jojimą ant dramblių, stovyklos paieškos užtruko netrumpai. Galiausiai apsilankėm Elephant Nature Park. Ten maitinom, glostėm ir maudėm dramblius. Daugiau apie tai yra čia.

Tailando drambliai

Reziumė ir dar truputis nuotraukų

Savaitė Chiang Mai mums tikrai neprailgo. Kasdien veikėm vis kažką kito. Tačiau galimybių, ką dar nuveikti kaip nemažėjo, taip nemažėjo 🙂 Sunku pasakyti, kas paliko didžiausią įspūdį.

Aplankėm keletą šventyklų

Art in Paradise 3D meno muziejus

Šurmuliuojantis Sunday Walking Street turgus

Susiję įrašai

Komentarai