Šiaurės Tailandas. Išvyka keturračiais po Chiang Mai apylinkes

Šiaurės Tailandas. Išvyka keturračiais po Chiang Mai apylinkes

Šiaurės Tailandas, o ypač čia esantis Chiang Mai (Čiangmajus) miestas siūlo idealias sąlygas įvairioms aktyvioms pramogoms. Tame tarpe ir keturračių turams: daug off-road kelių kalnuotose apylinkėse ir be galo gražūs kraštovaizdžiai. O ir adrenalino dozė garantuota. Todėl ilgai negalvoję nusprendžiam – išvyka keturračiais po Chiang Mai kaip tik mums. Važiuojam!

Po ilgų paieškų ir svarstymo išsirenkam 4 valandų ir 45 km žygį su keturračiais su „ATV Mon Maekanin Adventure“. Sprendžiant pagal lankstinuką, šie atrodo rimčiausi ir su geriausia sudaryta programa. Taip pat tai ne pats pigiausias organizatorius, todėl imam vieną keturratį, vairuosim pasikeisdami. Kaina abiem – 4900 THB (beveik 100 €).

Chiang Mai: Išvyka keturračiais ir techninės problemos

8:30 autobusiukas pasiima mus iš viešbučio. Tada apie valandą laiko važiuojam iki keturračių nuomos punkto. Atvykus visiems pravedama kelių minučių instrukcija. Mūsų grupė nedidelė: mes du ir 4 kiniečiai. Iš pradžių apsukam pora ratų trasoje prie nuomos punkto. Čia iškart prasideda pirmieji (ir nepaskutiniai) keturračių gedimai… Tada lydimi trijų gidų (2 su keturračiais, vienas su motoroleriu) važiuojam toliau: iš pradžių asfaltuota gatve, o po to jau prasideda off-road. Pakelės vaizdai vieni gražiausių visame Tailande. Važiuojam palei Doi Suthep Pui nacionalinį parką. Pirmas sustojimas – apžvalgos aikštelė. Po 15 minučių fotosesijos (tik primenu, kad keliaujam su kiniečių grupe), paliekam aikštelę ir pametam pirmąjį gidą. Šis savo keturratį perleidžia vienam iš kiniečių, nes jo sugedo. Iš lėto, vis dar lydimi techninių problemų, riedam žemyn. Tada pagaliau truputis smagaus pralėkimo ir pasidraskymo po siaurus, akmenuotos, smėlėtus, duobėtus keliukus.

Pavažiavę gal kokias 15-20 minučių, sustojam kažkokiam kaime. Kinų grupelė čiauškėdama nubėga į vietinę parduotuvę. Laukiam… Nekantraujam, gi važiuoti, o ne kas 15 minučių stoviniuoti, susirinkom. Pagaliau vėl sėdam ant keturračių. Gidas „deda ant gazo“, neatsiliekam ir mes. Lekiam paskui save palikdami dulkių debesis. „Pagaliau truputis greičio ir veiksmo“ – galvoju viena ranka laikydama filmavimo kamerą, o kita tvirtai įsitvėrusi į Chris.

Rožių laukas

Tačiau visas džiaugsmas truko neilgai: privažiavom rožių lauką – šiltnamį. Gidas, netaręs nei žodžio, pamoja į gėlių pusę. Suprask, eikit patys. Einam ir galvojam, ką bendro turi rožynas su keturračiais… Po 5 minučių grįžtam atgal ir nekantriai trypčiojam: „važiuojam???“. Be reikalo nekantraujam… Pasirodo, tai yra paskutinis šios dienos sustojimas. Po 10 minučių grįžtam atgal į nuomos punktą. Nors esam šlapi nuo prakaito, purvini ir dulkėti, nei laimingi, nei juo labiau pavargę nesijaučiam. Buvo smagu, tačiau per mažai. Užtat pietūs per trumpi nepasirodė. Ilgai ir nuobodžiai sėdim kavinukėj, mindžikuojam lauke ir laukiam autobusiuko, kuris turi atgabenti kitą grupę ir atgal parvežti mūsiškę. Valandėlė kelio iki Chiang Mai ir apie 14 val. grįžtam į hostelį.

Išvyka keturračiais po Chiang Mai apylinkes: turo reziumė

Važiuoti keturračiais bet kuriuo atveju yra labai smagu! Tačiau arba organizatoriui buvo bloga diena, arba mes prašovėm jį rinkdamiesi. Vietoj 4 lankstinuke minimų valandų ant keturračio sėdėjom vos dvi. Ir tai dalį laiko laukėm, kol bus išspręstos techninės problemos. Mūsiškis buvo geros būklės, tačiau vienas iš kiniečių savo transporto priemonę galėjo užvesti tik sujungęs laidus. Iš žadėtų apvažiuoti 6 objektų, buvom turbūt tik 3-juose: vienoje apžvalgos aikštelėje, kažkokiam neaiškiam kaime, bet vien tam, kad į parduotuvę nueiti ir rožių šiltnamyje. Pastarasis pasirodė itin nuobodus… Nei žadėtos uolos, nei krioklio, nei dar vienos apžvalgos aikštelės neaplankėm. Esam tikri, kad 45 km taip pat nenuvažiavom. Vietoj pikniko gamtoje – gavom Pad Thai tailandietiškų makaronų kavinėje prie nuomos punkto išvykai pasibaigus. Iš esmės turas buvo lyg ir nebuvo blogas, tačiau už 100 € Tailande tikimasi gauti daugiau veiksmo, įspūdžių ir adrenalino. Galbūt reikėjo rinktis kitą organizatorių. Nieko, keturračių turą pakartosim kur nors kitur.

Susiję įrašai

Komentarai