Tiger Cave šventykla Tailande ir 1260 laiptų iki Budos

Tiger Cave šventykla Tailande ir 1260 laiptų iki Budos

Tiger Cave šventykla (Wat Tham Sue) – budistų šventykla netoli Krabi miesto (Pietų Tailandas). Tai vienas įdomiausių lankytinų objektų šiame regione. Šventykla pastatyta 1975 m., toje vietoje, kurioje, pasak legendos, prieš daugybę metų oloje gyveno tigras. Tačiau didžiausia atrakcija lankantis čia – vaizdas atsiveriantis nuo kalno. Ant jo stovi didžiulė Budos statula. Iki 278 m aukščio viršūnės veda „tik“ 1237 laiptai. Faktai nesutampa: apačioje esantis ženklas byloja apie 1237 pakopas, tačiau, užlipus į viršų, ant turėklo pasitinka užrašytas visai kitas skaičius: 1260. Bet kuriuo atveju, kelionė aukštyn užtrunka apie gerą pusvalandį (arba net ir ilgiau). Dalis laiptų yra itin statūs. Pačiam skaičiuoti pakopų nereikia, jos surašytos ant turėklų.

1260 laiptų iki Budos

Iš pradžių apžiūrim apačioje įsikūrusį šventyklos kompleksą. Visur duodasi beždžionės, vis besistengiančios iš užsižiopsojusių turistų nugvelbti akinius nuo saulės arba užkandžius. Šiek tiek pasidairę apačioje, kopiam į viršų. Pirmi 200 laiptelių – viens, du ir įveikti. Sekantys 200 – viens…du…ir… įveikta. Po dar poros šimtų pakopų esam permirkę iki paskutinio siūlo galo. Ne ką geriau atrodo ir kiti lipantieji aukštyn. Besileidžiantys žemyn patenkinti šypsosi – jiems daugiau nebereikės kabarotis į viršų…

Lipimą ypač apsunkina prakaitu permerktas sarongas, klaikiai limpantis prie kojų. Tačiau iš pagarbos šventyklai, išsiplikinti nesinori. Kažkaip nepridera lankyti šventyklų dėvint tik trumpus šortus ir maikutes ant petnešėlių. Panašu, kad kitiems tai nei motais. Riebus amerikietis, nusivilkęs marškinėlius ir mosuodamas pilvu, sunkiai šnopuoja pakopa po pakopos aukštyn. Jei apačioje visi nesustodami čiauškia, tai didėjant įveiktų pakopų skaičiui, šnekumas proporcingai mažėja. Neuždusę tik beždžionės. Viena iš jų geria Coca Colą, akivaizdžiai pavogtą iš turisto. „Van-dens“ – vos išlemenu ties 1000-tąja pakopa. Abu sėdim prakaito balutėj ir bandom atgauti kvapą. Vargais negalais įveikiam likusius 260 laiptų. VALIO! Viršuje laukia dvigubas atlygis už nemažai pastangų reikalaujantį kopimą: iš čiaupo bėga geriamas vanduo ir atsiveria pasakiškas vaizdas. Kalno viršūnę karūnuoja didžiulė Budos statula.

Tiger Cave šventykla
Nuo viršaus atsiveria pasakiškas vaizdas, vertas tų 1260 laiptų

Atsidžiaugę vaizdais ir atgavę kvapą bei prisipildę butelį vandens, lipam žemyn. Šįkart autobusiuko nesulaukiam, todėl sėdam trise ant motorolerio ir parvažiuojam atgal į Krabi miestą.

Tiger Cave šventykla: truputis praktinės informacijos

Iš Krabi miesto (nuo Vogue prekybos centro) į Tiger Cave važiuoja Sŏrng tăa ou – surenkamieji taksi. Kainą galima susiderėti iki 50 THB (1,25 €) žmogui. Su taksi, kaina pirmyn ir atgal (vairuotojas laukia, kol apžiūrėsi viską) kainuoja apie 600 THB (15 €)/dviem žmonėm. Tiger Cave šventykla nuo Krabi miestelio nutolusi tik apie 7 km, todėl kelionė užtruks ne daugiau kaip 15-20 minučių Iš Ao Nang paplūdimio pirmiausia reikėtų važiuoti iki Krabi miesto ir tada persėsti į kitą surenkamąjį taksi. Lipimas aukštyn iki Budos, priklausomai nuo fizinio pasirengimo, užtruks bent pusvalandį. Visai išvykai į Tiger Cave šventyklą pakanka pusdienio.

Pasiimk sarongą – didelę skarą, naudojamą prisidengti kojoms šventyklose. Azijoje tai labai svarbus ir reikalingas daiktas. Be to, yra daugybė kitokių būdų sarongui panaudoti: patiesalas paplūdimyje, antklodė miegant ir t.t. Nebūk kaip tas amerikietis, visiems viešai rodantis raudonai įdegusius lašinius. Šventyklose egzistuoja tam tikros taisyklės ir tokiose vietose derėtų elgtis pagarbiai (net jei kiti turistai ir pusnuogiai vaikšto). Šventyklos viduje visada reikia vaikščioti basomis (net jei grindys kalno viršūnėje karštos).

Įsidėk užtektinai vandens lipimui į kalną. Kai oro temperatūra siekia 40 laipsnių karščio ir prakaitas teka upeliais, vandens išgeriama išties daug. Viršuje galėsi (nemokamai) ir vėl prisipildyti butelį. Pirmiausia apžiūrėk visą šventyklos kompleksą apačioje ir tik tada lipk ant kalno. Atvirkštinis variantas gali baigtis tuo, kad būsi pavargęs ir apačios išvis nebenorėsi aplankyti. Saugok daiktus nuo naglų beždžionių. Colos buteliukas gal ir nedidelė netektis, bet telefonas (kartais atstojantis ir fotoaparatą) – jau kitas reikalas.

 

Susiję įrašai

Komentarai